Вже традиційно у Кривому Розі проводився екологічний форум, присвячений Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища. Його ініціатор –  Публічне акціонерне товариство „АрселорМіттал Кривий Ріг”. Екологічний форум відбувся 09 червня 2017 року, на створюваній українсько-німецьким проектом, регіональній платформі „Зелених рішень”.

Форум розпочався з відкриття алеї в сквері Металургів „АрселорМіттал” Металургійного району міста. У зверненнях до населення регіону звучали обіцянки і від підприємства, і від мерії про майбутню екологічну чистоту Кривого Рогу.

В I кварталі 2017 року викиди в атмосферу ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” скоротив на 7%, ураховуючи те, що зросли обсяги виробництва. Про це докладно розповів на конференції в академії „АрселорМіттал” виконуючий обов’язки керівника підприємства – Володимир Теслюк. Він зазначив, що на модернізацію виробництва підприємства передбачено виділення на найближчі роки близько 1,5 млрд доларів, в тому числі на екологічні заходи буде направлено 15-20% загального фінансування.

З головних намірів – будівництво двох, додаткових до діючої, установок безперервного розливання заготовки, завершення реконструкції коксохімічного виробництва (чотири батареї вже реконструйовані), а також розпочато масштабні роботи по газоочистці на головному забруднювачі повітря – аглофабриці.

Учасникам форуму не тільки була можливість почути, а й побачити своїми очима, побувавши на будмайданчиках діючого виробництва. Серед запрошених були присутні також активісти екологічних громадських організацій, які у своїх коментарях розповіли, що керівництво підприємства знайшло спільну мову з ними, стало працювати прозоро й виконує всі обіцянки, що були дані на громадських слуханнях в листопаді минулого року.

Велика заслуга у цьому головного еколога підприємства – Ліани Максименко, яку ми, спираючись на загальну думку учасників форуму, уповноважили бути амбассадором регіональної платформи „Зелених рішень” по Криворізькому регіоні.

Екологічний форум у Кривому Розі