У жовтні на ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” відбулася зустріч фахівців підприємства з представниками громадської організації „Екологічна рада Криворіжжя”. В ході зустрічі була представлена інформація про виконання зобов’язань згідно з двома документами:

1. „Міська програма вирішення екологічних проблем Кривбасу та поліпшення стану навколишнього природного середовища на 2016- 2025 рр.”, в тому числі компенсаційних заходів;

2. Меморандум про гарантії реалізації природоохоронних заходів та дотримання стандартів екологічної безпеки між Коаліцією громадських об’єднань „Досить труїті Кривий Ріг” щодо вдосконалення технології виробництва сталі у двохванному сталеплавильному агрегаті №6 мартенівського цеху з мінімізацією неорганізованих викидів.

У вересні 2017 року ДСПА №6 переведений на прямоточний режим роботи. В даний час проводиться відпрацювання теплотехнічного режиму, термін закінчення робіт – грудень 2017 р.

Меморандум також передбачає ряд принципів співпраці, одним з яких є відкритість екологічної інформації, у тому числі даних екомоніторингу. Дану вимогу виконано в повному обсязі: на межі санітарно-захисної зони підприємства встановлена автоматизована система екомоніторингу атмосферного повітря, що включає 3 автоматизовані пости спостереження в зоні впливу металургійного та коксохімічного виробництв, а також гірничого департаменту. У 2017 р. всі прилади контролю пройшли держперевірку і з 10 травня 2017 року первинні дані про зміст забруднюючих речовин в режимі онлайн передаються на офіційний сайт ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” для відкритого доступу.

З метою визначення регламенту і порядку роботи Робочої групи відповідно до вимоги Меморандуму, на зустрічі був представлений для розгляду громадськості проект Положення про порядок взаємодії ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” з Коаліцією.

Ліана Максименко – директор департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг”: „Важливою складовою екологічної політики підприємства є відкритість екологічної інформації та співробітництво з усіма зацікавленими сторонами для прийняття рішень в сфері охорони навколишнього середовища. Тільки в 2017 році в цьому напрямку на підприємстві проведено ряд заходів щодо взаємодії з громадськістю: 13 квітня 2017 року відбулася виробнича екскурсія, 9 червня 2017 року – екологічний форум з екскурсією на проммайданчик, 30 липня 2017 року – круглий стіл із зацікавленими сторонами. В ході цієї зустрічі ми демонструємо черговий етап виконання взятих природоохоронних зобов’язань і готовність співпраці з громадськістю Кривого Рогу. Я вірю, що результатом нашої подальшої спільної роботи стане взаємовигідне співробітництво з питань зниження впливу виробничої діяльності підприємства на навколишнє середовище”.

Джерело: www.ukraine.arcelormittal.com

ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” продовжує діалог з громадськістю