10 жовтня 2017 року відбувся круглий стіл на тему: „Нові підходи до стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел” організований за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки та за сприяння Посольства Великої Британії в Україні.
Депутати профільних комітетів Верховної Ради України, представники Міненерговугілля, Мінекології, Держенергоефективності, НКРЕКП, Енергетичного Співтовариства, ЄБРР, УВЕА та інших профільних неурядових організацій, міжнародних експертів обговорили підходи, необхідні для стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел в умовах нового ринку, а також першочергові кроки, необхідні для пришвидшення розвитку „зеленої” енергетики в Україні.
Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко у своєму виступі зазначила, що схвалена урядом Енергетична стратегія України на період до 2035 року „Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність” визначає ключові цілі та енергетичні прагнення країни.
„У нас доволі амбітні цілі щодо збільшення частки відновлюваної енергетики в енергетичному балансі: до 11% до 2020 року та 25% до 2035 року”, – зазначила Наталія Бойко. Вона також зауважила, що забезпечення безперебійної роботи ОЕС України є одним із пріоритетів, тому чимало уваги приділяється питанню балансування енергосистеми. З огляду на це триває наполеглива робота щодо розроблення вторинного законодавства до Закону України „Про ринок електричної енергії”, яке дасть можливість врегулювати всі існуючі на даний час питання.
У своєму виступі голова компанії НЕК „Укренерго” Всеволод Ковальчук підтримав позицію Європейського Енергетичного Співтовариства щодо переходу від „зелених тарифів” до механізму аукціонів для об’єктів відновлюваної енергетики. „Аукціони, які повинні бути введені – обов’язкові. Вони повинні стосуватися лише великих проектів – більше 10-15 МВт”, – сказав він.
Джерело: www.uwea.com.ua
