Звалище розміром з Данії. 7% території України завалено мотлохом. Йдеться, як про законні полігони, так і стихійні звалища. І поки уряд тільки планує привчити українців сортувати сміття, в приватних компаніях така практика діє уже більше 10 років.

„Тут у нас знаходяться відходи полімерів. Це відпрацьовані від старих автоматів пластмасові вироби. Також, тут, як бачите, автомати, які відпрацьовані вже, відслужили свій термін служби”, – розповідає головний інженер РЕМ №2 ДТЕК Дніпрообленерго Ігор Гуменюк, показуючи контейнери з відібраної сировиною.

Тут порцелянові ізолятори, промаслена ганчір’я, скло, макулатура, залишки гуми та деревини. Всього 40 видів відходів. Чоловік каже, в його компанії сортуванням зайнялися більше 10-ти років тому. За останні 5 років на утилізацію віддали більше 43 000 т відходів.

„Відходи збираємо при виконанні ремонтів на лініях електропередач, тобто коли виробляємо заміну ізоляторів, зачистку кабелів”, – говорить він.

Зараз в компанії встановили понад 1000 контейнерів. Туди збирають окремо і небезпечні відходи, і вторинну сировину. Замість полігону, ці відходи потрапляють на утилізацію.

„Зараз на вулиці вже тепло, тому виникла необхідність включити кондиціонер. На жаль, після зимового періоду, коли його не включали, батарейки вийшли зі строю. Виникла необхідність їх просто замінити. Тому ось ми викидаємо їх”, – розповідають на підприємстві.

Контейнери для відпрацьованих батарейок стоять в офісі. За чотири роки співробітники зібрали більше 25 000 штук. Крім цього, тут на кожному поверсі встановили урни – для пластику, скла та макулатури.

„Звичайно, макулатура швидше заповнюється, контейнери з батарейками, так як вони мають невеликий обсяг, трохи пізніше. Далі передаємо підрядникам. У нас укладені договори зі спеціалізованими організаціями, куди це все передається”, – розповідає менеджер із забезпечення виробництва ДТЕК Дніпрообленерго Юрій Ліхідченко.

Тільки в минулому році на утилізацію відходів компанія витратила 365 000 грн. Система настільки ефективна, що її відзначили на обласному рівні. Дніпрообленерго переміг у конкурсі „Зелені технології та інновації”, який проводився в рамках німецько-українського проекту.

„Ми йдемо в Європу. Європейський вибір: як можна менше смітити, а якщо і доводиться смітити, намагатися прибирати за собою. Ми міняємо маслонаповнене обладнання на вакуумне, сухе обладнання. Змінюючи екологічно шкідливе небезпечне обладнання, ми зменшуючи кількість викидів”, – говорить технічний директор ДТЕК Дніпрообленерго Сергій Березовський.

Джерело: www.34.ua

У Дніпрі показали, як налагодити утилізацію відходів на підприємстві