5 грудня 2017 року Парламентом Верховної Ради України прийнято розроблений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України Закон України „Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії” (International Renewable Energy Agency – IRENA).

„Це перемога, на яку довго чекали всі гравці ринку відновлюваних джерел енергії. Україна стане членом авторитетного міжнародного агентства IRENA. Це означає, що ми виходимо на міжнародну арену з питань відновлюваної енергетики, зможемо залучати досвід, інновації та інвестиції передових країн світу в українські „зелені” проекти і сприяти зменшенню енергозалежності України”, – зазначив на своїй сторінці в фєйсбуці Сергій Савчук, голова Держенергоефективності.

Він також підкреслив, що участь України в Агентстві IRENA дозволить:

  • подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку (АDFD) щодо отримання пільгових кредитів під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові співфінансування 50/50;
  • налагодити плідне співробітництво між Україною та розвинутими державами у сфері відновлюваної енергетики;
  • отримати доступ до всієї наявної в IRENA інформації щодо новітніх досліджень, передового досвіду, а також прогресивних механізмів фінансування розвитку відновлюваної енергетики;
  • збільшити інвестиції у „зелені” проекти.

Сергій Савчук впевнений, що участь України в IRENA буде позитивним сигналом для іноземних інвесторів, які аналізують можливості впровадження проектів в країні. Він також нагадав, що для досягнення 11% „зеленої” енергії в енергобалансі країни до 2020 року потрібно близько 12 млрд євро.

Джерело: www.uwea.com.ua

Верховна Рада України підтримала приєднання до IRENA