В рамках проекту міжнародної технічної допомоги „Усунення бар’єрів для розвитку вітроенергетики в Республіці Білорусь” з 14 по 16 листопада 2017 року в Україні перебувала делегація з Республіки Білорусь з метою вивчення досвіду України з розвитку сектора відновлюваної енергетики. Організатором візиту з української сторони виступила Українська вітроенергетична асоціація.

Керівники департаментів Міністерства енергетики, Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь, представники Беленерго, місцевих обласних Рад відвідали одну з найбільших в Європі Ботієвську ВЕС і дві СЕС „Токмак Солар Енерджі”.

В рамках візиту було проведено зустрічі білоруських фахівців з Ольгою Буславець, керівником департаменту Енергетичного комплексу Міненергоуголь, Юрієм Шафаренком, керівником департаменту з розвитку ВДЕ і альтернативних видів палива Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Віталієм Севост’яновим, технічним директором Керуючої компанії „Вітряні парки України”. На Ботієвській ВЕС представниками Науково-дослідного інституту біорізноманіття наземних та водних екосистем України Валерієм Сіохіним і Петром Горловим був проведений семінар „Проведення моніторингу сезонних орнітологічних і природних комплексів на ВЕС на прикладі Ботієвської ВЕС”.

Керівник програми „Усунення бар’єрів для розвитку вітроенергетики в Республіці Білорусь” Марина Білоус повідомила, що спочатку увагу учасників проекту було сфокусовано на країнах – лідерах вітроенергетики в Європі, таких як Данія, Німеччина: „Ми з’їздили туди, подивилися. Але дуже часто стикаєшся з тим, що фахівцям складно розмовляти один з одним, тому що занадто відрізняються наші вихідні умови. У той час, коли ми намагалися вивчити досвід західних країн, ми познайомилися з УВЕА і зрозуміли, що Україна це та країна, досвід якої ми повинні вивчати в першу чергу. Наші умови – дуже схожі. У колишньому Радянському Союзі існувала єдина енергосистема, спадок якій дістався і Україні і Білорусії. В Україні розвинена атомна енергетика, яка сьогодні починає розвиватися і в Білорусії. Нас дуже приємно вразило, що в Україні питанням екології, оцінки впливу на навколишнє середовище приділяється велика увага. Підключення до мережі, регулювання, питання, як і енергетики України, намагаються сьогодні вирішувати, – це дуже корисний досвід для Республіці Білорусь. Відсутність мовних бар’єрів робить нашу співпрацю ще більш дорогою і значущою для нас”.

Проект „Усунення бар’єрів для розвитку вітроенергетики в Республіці Білорусь” був схвалений Постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 18 грудня 2014 року. Донорами проекту є Глобальний екологічний фонд (ГЕФ) та Програма розвитку ООН (ПРООН). Виконуюча організація – ПРООН. Термін реалізації: 2015 – 2019 рр.

 

Джерело: www.uwea.com.ua

Білоруси вивчають український досвід з розвитку відновлювальних джерел енергії