Вже майже півроку на Дніпропетровщині реалізується проект „Зелені” рішення бізнесу – єднання для сталого розвитку”. Проект передбачає популяризацію на території області ідей „зеленого” економічного розвитку, створення умов для запровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва, здійснення аналізу перешкод, які заважають компаніям інвестувати у нові технології, сприяння фаховому обміну між підприємствами та комунікації з органами державного управління. Впроваджується проект Дніпропетровською обласною організацією роботодавців у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

Одним з найперших учасників „Клубу підприємств-лідерів зеленої економіки”, створеного активістами проекту, стало підприємство „Оріль-Лідер” під керівництвом Олексія Утєшева. Це одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств Дніпропетровщини, яке вже досягло високих результатів застосовуючи „зелені” рішення. Біогазова станція, що розташована на Єлизаветівській птахофабриці „Оріль-Лідер” виробляє „зелену” енергію, яка у разі потреби спроможна забезпечити підприємство повною енергетичною автономією. Крім екологічно чистої енергії, на внутрішньогосподарському комплексі з виробництва біогазу отримують ще й високоякісні органічні добрива. Внесення їх у достатній кількості на поля дозволить збільшити продуктивність врожаю у 2 рази та повністю відмовитись від використання неорганічних добрив.

„По-перше, цей процес вирішив всі питання стосовно забруднення довкілля. Також це економічний проект, що дозволив переробити весь послід і отримати 5 МВт електроенергії на годину. Для розуміння, що таке 5 МВт? Цієї енергії вистачить для потреб близько 18 тисяч квартир. Окрім цього, відбувається заміщення використання газу. Біогазовий комплекс виробляє багато теплової енергії, яка дозволяє опалювати всю фабрику. Ще однією перевагою є отримання біодобрива”, − розповів генеральний директор „Оріль-Лідер” Олексій Утєшев.

Підприємство є гідним прикладом для багатьох виробничих підприємств Дніпропетровщини.

Птахофабрика „Оріль-Лідер” давно стала вигідним партнером громади, про що свідчить її активна діяльність на території області, а саме:

участь у реалізації проектів соціально-економічного розвитку та благоустрою території;

надання благодійної допомог та спонсорської підтримки дитячим та культурним закладам.

„Клуб лідерів” проекту „Зелені” рішення бізнесу – єднання для сталого розвитку” запрошує приєднатися представників підприємств та приватних

компаній для підтримки „зелених” ініціатив з метою спільного поширення принципів ресурсосбереження.

ПрАТ „Оріль-Лідер” збудувало першу на Дніпропетровщині станцію з переробки відходів у біогаз