Світовий Банк і ДТЕК розпочинають співпрацю в рамках проекту „Партнерство заради ринкової готовності”. Мета проекту – розробка плану моніторингу та звіту про викиди парникових газів (ПГ) для підготовки участі ТЕС в національній системі торгівлі викидами ПГ.

Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна в червні 2014 року взяла на себе зобов’язання імплементувати цілий ряд екологічних директив Євросоюзу, в тому числі і Директиву № 2003/87/EC, яка встановлює систему торгівлі квотами на викиди парникових газів.

„У Європі вже більше 10 років успішно діє система моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Формування Україні ефективного національного вуглецевого ринку і подальше приєднання його до ринку ЄС дозволить досягти цілей національної та глобальної кліматичної політики, а також отримати економічні вигоди. ДТЕК готовий впроваджувати кращі європейські практики на своїх підприємствах. Запуск системи торгівлі викидами парникових газів в Україні неможливий без копіткої підготовчої роботи. За технічної підтримки Світового Банку ДТЕК починає підготовку до участі в системі моніторингу, звітності та верифікації викидів ПГ. В якості пілотного проекту обрано Запорізьку ТЕС”, – говорить керівник департаменту екологічної безпеки ДТЕК Енерго Ірина Вербицька.

За участю компанії Carbon Limits AS, співробітників відповідальних підрозділів ТЕС і Департаменту екобезпеки ДТЕК Енерго обговорили ключові моменти реалізації даного проекту.

 

Джерело: www.dtek.com

Світовий Банк та ДТЕК: підготовка до впровадження торгівлі викидами парникових газів в Україні