11 травня на базі ТОВ „НВО „Трубосталь” відбулася робоча нарада Федерації організацій роботодавців Дніпропетровської області. На ній були присутні: голова Федерації, радник голови обласної ради – Віктор Сергєєв, директор Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства – Валентина Затишняк, представник Дніпропетровської обласної організації роботодавців – Петро Ярощук, генеральний директор об’єднання „Укртрубопром” – Леонід Ксаверчук, генеральний директор „НВО „Трубосталь” – Олександр Фельдман, представники ПрАТ „СЕНТРАВІС ПРОДАКШН ЮКРЕЙН”, ТОВ „ІНТЕРПАЙП Нікотьюб”, ТОВ „НЗСТ „ЮТіСТ”, ТОВ „ВО ОСКАР”, ПАТ „НЗФ”, заступник Нікопольського міського голови – Олена Давидко та головний спеціаліст Управління комунального майна – Анжеліка Федорова.
Метою проведення наради став розгляд комплексу питань, пов’язаних з поліпшенням екологічної ситуації в Дніпропетровській області та введення нових механізмів для їх реалізації. Федерація організацій роботодавців Дніпропетровщини виступила ініціатором проекту „Створення регіональної платформи для сприяння поширенню „зелених рішень” серед суб’єктів господарської діяльності, учнівської молоді, населення Дніпропетровської області”.
Ще недавно в Україні ніхто й чути не хотів про використання „зелених технологій”, але зростання цін на енергоносії та ресурси, змушує промисловців та підприємців по-новому поглянути на ситуацію і звернутися до європейського досвіду. В рамках Програми підтримки „зеленої” модернізації української економіки, що здійснюється в Дніпропетровській області відповідно до Меморандуму з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Федерації роботодавців вдалося отримати згоду німецької сторони на виконання спільного проекту зі створення регіональної платформи сприяння поширенню „зелених рішень”.
Компанія GIZ належить уряду Федеративної Республіки Німеччини і працює по всьому світу. Вона пропонує ефективні рішення для політичного, економічного та соціального розвитку в світі, а також підтримує процеси комплексних реформ і перетворень, в тому числі і в складних ситуаціях, наприклад, таких, як в Україні. Нікополю вона відома по установці модульного містечка для переселенців в районі вул. Жуковського. Крім цього, компанія GIZ здійснює свою діяльність ще у двох важливих напрямках – енергозбереження та медицина.
Основним завданням проекту є популяризація на Дніпропетровщині ідеї „зеленого” економічного розвитку, створення умов для впровадження екологічно безпечних способів виробництва. Передбачається створення обласної регіональної платформи „зелених рішень”, на базі якої можна було б спілкуватися та ділитися досвідом з теми енергозбереження та екології.
Віктор Сергєєв зазначив, що Нікопольщина підходить для створення такої платформи:
– У Нікополі багато промислових підприємств та багато екологічних проблем: це і забруднення навколишнього середовища, і якість питної води, а також близьке розташування до Запорізької АЕС. Війна на Сході рано чи пізно закінчиться, і в область прийдуть німецькі інвестиції, і вже зараз Німеччина готує Україну до взаємовигідної співпраці.
Проект створення платформи присутнім представила директор Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства – Валентина Затишняк:
– Першим етапом реалізації даного проекту буде створення бази даних для того щоб забезпечити облік роботодавців Дніпропетровщини, які впроваджують в себе на підприємстві сучасні екологічно безпечні способи виробництва. Ми пропонуємо створити, так званий клуб лідерів зеленої економіки, куди увійдуть керівники провідних підприємств області, а також приватні підприємці. На базі клубу плануємо проводити аналітичні дослідження і прогнозування економічного розвитку області на основі „зеленої економіки”. Фізичні та юридичні особи будуть забезпечені достовірною інформацією про підприємства Дніпропетровської області, які використовують „зелені технології” є їх розробниками, виробниками або імпортерами. Крім того, наш проект буде сприяти розширенню виробництва між підприємствами Дніпропетровської області, України та спрощення налагодження зовнішньоекономічних зв’язків.
„Сподіваюся, що трубники підтримають цей проект, оскільки він їм цікавий з практичної точки зору – використання енергозберігаючих технологій та екологічних інновацій у виробництві. Та й НЗФ не залишиться в стороні. Головне – перебудувати мислення керівників, щоб не тільки шукали вигоду в будь-якому починанні, а думали та приймали рішення, оперуючи більш глобальними категоріями”, – наголосив Леонід Ксаверчук. Віктор Сергєєв в свою чергу запевнив, що Федерація роботодавців підтримає будівництво об’їзної дороги навколо м. Нікополя, оскільки ця проблема має безпосереднє відношення до „зеленої економіки”.
За підсумками наради було прийнято рішення, що важливий проект створення регіональної платформи для впровадження „зелених технологій” взято до відома. Перший крок до його реалізації – це заповнення анкет, на основі яких буде створена база даних підприємств області. У свою чергу в Нікопольському регіоні представником та організатором регіональної платформи сприяння поширення „зелених рішень” стане генеральний директор ТОВ „НВО „Трубосталь” – Олександр Фельдман, який вже не раз доводив, що вміє об’єднувати навколо себе людей для досягнення єдиної мети.
Олена Дащук, газета „Проспект Трубников” від 18 травня 2017 року № 20 (https://issuu.com/ntmnet).
