23 листопада 2017 року у Києві за ініціативи Держенергоефективності України відбувся IX Міжнародний інвестиційний бізнес-форум „Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості”.

Більше 600 учасників заходу – представники центральної та місцевої влади, бізнесу, дипломати з ООН, Данії та Швейцарії, представники Європейської комісії, Укргазбанку, Ощадбанку, ЕБРР, IFU – обговорювали інвестиційну привабливість „зелених” проектів та подальший розвиток відновлюваної енергетики в Україні.

На відкритті Форуму Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко відзначив, що енергонезалежність країни нерозривно пов’язана з питаннями енергоефективності та „чистої” енергетики. Основна мета – зробити країну ощадливим споживачем енергоресурсів, сформувати конкурентоздатну економіку та вміло використовувати значний ресурсний потенціал. Пан Зубко підкреслив: „Україна сьогодні єдина країна в Європі, яка має найбільші „зелені” тарифи для залучення інвестицій. Я думаю, що сьогодні в Європейському Союзі ні в кого немає ані 15 ані 16 євроцентів для сонячної енергетики. Я ще раз і ще раз подивився на вітрову енергетику. Капіталовкладення сьогодні в вітрову енергетику є більш ефективними та більш окупними, ніж в сонячну енергетику і з меншим тарифом”.

Голова Держенергоефективності – Сергій Савчук презентував сучасну підтримку відновлюваної енергетики: „За останні три роки близько 400 млн євро залучено у встановлення 1 670 МВт нових теплових потужностей, що використовують альтернативні джерела енергії, ще 345 млн євро – у 353 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. Разом маємо близько 800 млн євро інвестицій у „чисту” енергетику. Це лише початок”. В своїй промові пан Савчук зазначив, що: „Світова тенденція демонструє, що відновлювана енергетика залучає все більше інвестицій, ніж традиційна. Крім цього, вартість виробництва „чистої” енергії щороку дешевшає. Це дає нам впевненості у тому, що відновлювана енергетика не лише міцнітиме, а стане бумом енергетичної децентралізації країни. „Зелені” проекти відкривають можливості для економічного зростання, посилення енергетичної безпеки країни та підвищення добробуту всього населення”.

Про плідну співпрацю України та Данії у відновлюваній енергетиці розповів Рубен Медсен, посол Королівства Данії в Україні. Він акцентував увагу на успішності роботи Українсько-Данського енергетичного центру (UDEC). Треби згадати, що в рамках Проекту з Технічної допомоги UDEC вже розпочав роботу з Міненерговугілля, УВЕА та НЕК „Укренерго” щодо розробки механізмів прогнозування генерації вітрової електроенергії в Україні.

Зі своїми презентаціями на Форумі виступили члени УВЕА Вікторія Сиромятова, керівник напряму відновлюваної енергетики ДТЭК ВИЭ і Тарас

Федак, директор з розвитку ТОВ Еко-Оптіма, які надали учасникам заходу успішні приклади реалізації вітроенергетичних і сонячних проектів в Україні.

Відеозапис з IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму „Відновлювана енергетика та енергоефективна модернізація промисловості” можна подивитися за наступним посиланням.

Джерело: www.uwea.com.ua

Інвестиційна привабливість українських ВДЕ на міжнародному бізнес форумі