Українсько-німецький проект „Зелених рішень” вже у Зеленодольську. Чергове, вже шосте засідання Клубу підприємств-лідерів „зеленої економіки” відбулося 8 лютого на базі ДТЕК „Криворізька ТЕС”. Встановлені тут понад півстоліття тому 10 агрегатів на 300 МВт кожен – це по сумарній потужності половина найбільшої в Україні Запорізької атомної станції. Всі вони, незважаючи на вік, в робочому стані, модернізовані і як інші ТЕС, генеруючи електроенергію, включаються в загальноукраїнську мережу у міру необхідності, поставляючи той обсяг, який потрібен країні на додаток до атомних станцій.

Українські ТЕС – приблизно 45% виробленої в країні енергії, але і 44% всіх шкідливих викидів в атмосферу, тому запуск на ДТЕК „Криворізька ТЕС” електрофільтрів, дозволить скоротити викиди станції, згідно з європейськими директивами, в 19 разів – до 50 мг/м3, погодьтеся, – важлива подія у житті Криворізького краю і всієї Дніпропетровщини.

Почути про результати „зелених рішень” від першої особи – директора ДТЕК „Криворізька ТЕС” Віталія Пітько, побачити своїми очима діючі агрегати і запущені електрофільтри змогли учасники засідання Клубу, а це – керівники підприємств, наші Амбасадори „життя по-зеленому” і, що важливо – депутати Зеленодольської міськради і особисто мер Андрій Савченко, депутати Апостолівського райради і депутат обласної ради – Віктор Волков. Ну а оцінку того, що відбувається на станції і бачення в цілому, розвитку в країні теплоенергетики ми почули в презентації повноважного представника ДТЕК – керівника департаменту економічної безпеки дирекції генерації електроенергії ДТЕК „Енерго”, до речі, одного з 12 наших Амбасадорів – Ірини Вербицької.

Таке бачення ДТЕК розвитку електроенергетики до 2035 року (згідно з прийнятою національною стратегією):

– теплоенергетика зберігається, але її частка знижується до 26%;

– на модернізацію і підтримку роботи українських ТЕС потрібно 6,5 млрд €, з них 70% – частка відповідальності ДТЕК;

– розвивається відновлювана електроенергетика – вітрогенерація і сонячні батареї, але її частка не може перевищувати 30%, інакше не гарантується стійке електропостачання (не завжди є сонце і дме вітер).

ДТЕК вже:

– побудував у Запорізькій області Ботієвську ВЕС потужністю 200 МВт (65 вітрогенераторів по 3 МВт кожен), витратив 340 млн €, економія – майже 6 млн т вугілля на рік;

– також у Запорізькій області – Трифонівська СЕС потужністю 10 МВт (30 га сонячних батарей);

– будує в Нікопольському районі вже нашої Дніпропетровської області СЕС рекордної потужності – 200 МВт за 150 млн € на площі 400 га, з введенням в експлуатацію у 2019 році.

Погодьтеся, ДТЕК – активний учасник „зелених рішень” і не тільки в нашій області. Прозвучала тема і золошлаків, які, як показує світовий досвід (Польща, ОАЕ, Скандинавія) можна і потрібно активно використовувати в будівництві взагалі і в дорожньому зокрема. ДТЕК переконливо доводить застосовність золошлаків в дорожньому будівництві, доцільність при доставці на відстань не більше 100 км і економічну ефективність – можливість економії до 30% вартості будівництва доріг. І це замість традиційного гранітного щебеню, тобто без шкоди навколишньому середовищу і, навіть навпаки, прибираючи попелошлакові відвали (тільки поруч з Зеленодольськ там 50 млн т). В цілому є всі підстави констатувати: виїзне засідання Клубу підприємств-лідерів „зеленої економіки” вдалося! Працюємо під „зеленими рішеннями” далі. Приєднуйтесь! Буде цікаво

 

 

Проект „Зелені рішення”: досвід Криворізької ТЕС з успішної реалізації екологічних заходів