На сьогодні на Дніпропетровщині є дуже актуальною проблема дбайливого використання природних ресурсів. Для запобігання небажаних наслідків було започатковано проект „Зелені” рішення бізнесу – єднання для сталого розвитку”. Проект передбачає популяризацію на території Дніпропетровської області ідей „зеленого” економічного розвитку, створення умов для запровадження сучасних й екологічно безпечних засобів виробництва, здійснення аналізу перешкод, які заважають компаніям інвестувати у нові технології, сприяння фаховому обміну між підприємствами та комунікації з органами державного управління. Впроваджується проект Дніпропетровською обласною організацією роботодавців у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою та Дніпропетровським регіональним інвестиційним агентством за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ.

З метою подальшого висвітлення діяльності, досвіду і результатів успіш-них „зелених” проектів, найкращих практик, методів та технологій, активістами проекту створено „Клуб підприємств-лідерів зеленої економіки”, до складу яко-го увійшли керівники провідних підприємств області та приватних компаній.

Проектом вперше запроваджено звання „Амбасадор – життя „по-зеленому”. Відомі представники регіону висловили бажання нести місію Амба-садора, сповідуючи у своєму повсякденному житті та роботі „зелені” принципи. Головне завдання Амбасадора − пропаганда екологічних інновацій, корисності і безпеки „зелених” нововведень, що ставить за мету зробити їх модними, вигід-ними державі і економіці, суспільству і людині.

Нещодавно на підприємстві „Оріль-Лідер” відбулися чергові збори Амбасадорів та засідання „Клубу підприємств-лідерів зеленої економіки”. Під час зустрічі вони відвідали птахофабрику „Оріль-Лідер”, на якій побудована перша на Дніпропетровщині біогазова станція. Вона дозволила майже повністю закрити питання використання та утилізації відходів від діяльності птахофабрики, а саме курячого посліду і настилу, котрі майже два роки тому безжалісно забруднювали навколишнє середовище. На чолі з генеральним директором ПрАТ „Оріль-Лідер” Олексієм Утешевим, Амбасадори ознайомились з роботою біогазового комплексу та іншими об’єктами енергозбереження й екологічних заходів підприємства. Під час екскурсії прихильники життя „по-зеленому” активно цікавились нюансами виробництва і отримали багато гарних вражень.

Учасники зустрічі відмітили, що „Оріль-Лідер” дійсно займає лідерські позиції на ринку „зеленої” енергетики, а впровадження „зелених” рішень на підприємствах області є дуже актуальним та сприятиме ефективному розвитку не тільки сільського господарства, а й у промисловості регіону.

Зустріч „Клубу підприємств-лідерів зеленої економіки” має низку корисних наслідків, таких як обмін досвідом, обговорення проблем, які можуть

виникнути в процесі впровадження „зелених” технологій.

„Господарювання на засадах „зеленої” економіки є дуже вигідним для ведення бізнесу та збереження навколишнього середовища. Уже сьогодні потрібно приділяти увагу екологічному стану навколишнього середовища задля гідного життя майбутніх поколінь”, – одноголосно зазначили учасники зустрічі.

 

Презентації заходу можна переглянути та завантажити за посиланням.

„Зелені” рішення бізнесу – єднання для сталого розвитку”: як вигідно вести приватне підприємництво на засадах „зеленої” економіки