ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” нагороджено дипломом за впровадження кращих енергоефективних і ресурсозберігаючих технологій, що знижують негативний вплив на навколишнє середовище. Підприємство отримало диплом переможця під час міжрегіональної конференції „Зелені рішення” бізнесу – єднання для сталого розвитку”, яка відбулася у Дніпрі.

Організаторами конференції виступили Дніпропетровська обласна рада, Німецьке товариство міжнародної співпраці GIZ, обласна організація роботодавців і Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентство. Конференція відбулася у рамках Програми сприяння „зеленій” модернізації української економіки. Проект „Зелених рішень” впроваджується в Україні за підтримки уряду Німеччини та направлений на популяризацію ідей зеленого економічного розвитку, створення умов для впровадження сучасних і екологічно безпечних способів виробництва.

Окрім вручення диплома, ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” також має спеціальний приз – „Кращі практики впровадження альтернативних видів палива”.

Минулого року ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” використовувало нову технологію при виробництві вапна, аналогів якої немає в Україні, – часткове заміщення природного газу біопаливом. Ця технологія дозволяє економити близько 3 млн кубометрів природного газу на місяць. Як альтернатива газу використовується лушпиння насіння соняшнику, подрібнене до пилоподібного стану. Таким чином 2,2 тонни подрібненого лушпиння замінюють 1 000 кубометрів природного газу.

Крім того, з моменту приватизації підприємства, ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” понизило вжиток природного газу майже в 2 рази. За цей час на комбінаті збільшили використання пиловугільного палива, побудувавши комплекс з його приготування та вдування. Продовжити зниження витрати природного газу планується за рахунок введення в експлуатацію двох нових машин безперервної розливки сталі, установки підігрівачів сировини на вапняних обертових печах, реконструкції двох дрібносортних станів.

Довідка:

На початку грудня минулого року в ПАТ „АрселорМіттал Кривий Ріг” відбулась зустріч Клубу підприємств-лідерів „зеленої” економіки за участю Генерального консула Федеральної Республіки Німеччини Вольфганга Мьоссінгера. Клуб об’єднує наукові організації, великі промислові та сільськогосподарські компанії Дніпропетровської області, які впроваджують інноваційні проекти. Деякі з них здійснюються за підтримки уряду Німеччини, німецьких експертів.

Джерело: www.ukraine.arcelormittal.com

Нагороди за впровадження енергоефективних рішень і використання альтернативних видів палива