Знизити викиди забруднюючих речовин у повітря і тим самим зменшити вплив на навколишнє середовище Придніпровської ТЕС – таку мету позначило керівництво ДТЕК Дніпроенерго у відповідність з оновленим природоохоронним законодавством – Національним планом зі скорочення викидів.

Компанія взяла на себе зобов’язання встановити пилоочисне обладнання на енергоблоки №№ 10, 7 і 8 протягом 3 років. Енергоблок № 10 вже в цьому році буде запущений до опалювального сезону на вітчизняному газовому вугіллі і з новим ефективним емульгатором. З огляду на те, що ДТЕК згідно з прогнозним балансом Міністерства не може виводити в реконструкцію більше 1 енергоблоку, то енергоблоки №№ 7 і 8, що працюють на газовому вугіллі, будуть працювати з новими емульгаторами в 2019 і 2020 рр. Це дозволить знизити викиди пилу до 100 мг/м³ і саме емульгатори дозволять скоротити викиди діоксиду сірки від кожного блоку на 550 т/рік.

„Ми вже почали реалізацію плану заходів щодо зниження навантаження на навколишнє середовище. Зокрема, вже відкриті тендерні пропозиції на установку очисного обладнання на енергоблок № 10, який в цьому році буде виробляти електроенергію на газовому вугіллі. Кожен квартал я особисто готовий зустрічатися з жителями та інформувати навіть про проміжні етапи реалізації нашого плану зі скорочення викидів. А з 01 липня буде запущено автоматичний моніторинг на кордоні санітарної зони, що дозволить вам при бажанні в онлайн режимі контролювати стан повітря Придніпровська”, – розповів генеральний директор ДТЕК Дніпроенерго Ігор Венцель.

Також план по зниженню викидів передбачає зменшення потужності електростанції і зниження кількості потенційних забруднюючих речовин в повітря на 48%. Обмеження кількості годин експлуатації енергоблоків 150 МВт, яке призведе до зниження загальної кількості викидів на 25% протягом 2018 – 2033 рр.

Концентрація діоксиду сірки та оксиду азоту в викидах Придніпровської ТЕС також буде знижена – не більше 200 мг/м³ – у результаті установки на енергоблок № 11 сіро- і азотовловлюючого обладнання у термін, який регулює Національний план по скороченню шкідливих викидів.

Необхідність видачі нових дозволів для ДТЕК Придніпровська ТЕС, як і всіх ТЕС України, пов’язана із загальнодержавним курсом на євроінтеграцію і жорсткістю вимог екологічного законодавства країни. З 01 січня 2018 року набрав чинності Національний план по скороченню викидів, який регламентує для всіх ТЕС і ТЕЦ України нові концентрації забруднюючих речовин та нормативи викидів, а також передбачає природоохоронні заходи для досягнення перспективних нормативів.

Джерело: www.energo.dtek.com

З кожним роком екологічніше: ДТЕК Придніпровська ТЕС розпочала реалізацію плану заходів щодо зниження викидів в повітря